Dostosuj meble ogrodowe do swojego ogroduGdy znasz już rozmiar swojego ogrodu, możesz zacząć zakupy. Najlepszym sposobem zmierzenia przestrzeni jest użycie taśmy mierniczej. Jeśli go nie masz, wystarczy linijka i ołówek. Jeśli na Twoim podwórku znajdują się przeszkody, takie jak drzewa lub ogrodzenie, musisz wziąć je pod uwagę przy dokonywaniu pomiarów. Należy również zwrócić uwagę na wszelkie pęknięcia lub dziury w ziemi, które mogłyby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, gdyby mebel miał przez nie spaść.

Znajdź odpowiedni dla siebie styl

Gdy już znasz rozmiar i kształt swoich mebli, czas na zakupy w celu znalezienia stylu, który będzie dla Ciebie najlepszy. Oto kilka pytań, które warto zadać, szukając nowych elementów:

- Czego szukasz? Pomoże Ci to zawęzić wybór opcji, od stylu po materiał. Na tej podstawie możesz również określić, czy masz wystarczająco dużo miejsca na niektóre elementy.

- Jakie kolory i style Ci się podobają? Spojrzenie wstecz na projekt wnętrza i wybranie kolorów, które pasują do przestrzeni i mebli, które masz teraz, może pomóc w znalezieniu odpowiednich elementów do ogrodu.

- Jaki jest Twój budżet? Wiedza o tym, na co możesz sobie pozwolić, pomoże Ci podejmować lepsze decyzje przy zakupie nowych elementów.

meble ogrodowe - Ławka i ławki

Są to długie, prostokątne meble z płaskim blatem. Często służą jako miejsce do siedzenia, ale mogą być również wykorzystywane jako stoły lub półki.

- Jaka jest różnica między ławką a siedziskiem ławki? Różnica między nimi polega na wielkości siedziska. Siedzisko ławki jest zazwyczaj mniejsze i bardziej sześcienne niż ławka.

- Jaka jest różnica między ławką z drewna a ławką z kompozytu? Ławka drewniana ma naturalne wykończenie, jak prawdziwe drewno, natomiast ławka kompozytowa jest wykonana z materiału syntetycznego, jak włókno szklane.

Kolory i pasujące zestawy

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, kupując nowe meble, jest dopasowanie elementów. Jest to szczególnie ważne przy wyborze kolorów, ponieważ pasujące do siebie zestawy sprawią, że przestrzeń będzie wyglądać bardziej spójnie.

- Jakie są kolory, które dobrze ze sobą współgrają? Miej na uwadze te kolory podczas przeglądania nowych mebli.

- Jakie kolory lubisz Ty i Twoja rodzina? Wybierając kolory, które mają dla Ciebie znaczenie, możesz sprawić, że Twoja przestrzeń poczuje się bardziej osobista.

- Jakie kolory Twoim zdaniem nie współgrają ze sobą dobrze? Wybór kolorów, które nie współgrają ze sobą dobrze, może skończyć się wyglądem niechlujnym lub niedopasowanym.

Teraz masz już nowe meble ogrodowe i możesz cieszyć się swoją przestrzenią, siedząc na najwygodniejszych krzesłach, jakie kiedykolwiek miałeś. Odpowiednio dobrane elementy pozwolą Ci cieszyć się nowymi meblami ogrodowymi przez wiele lat. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci znaleźć idealny zestaw dla Twojej przestrzeni.

 

Autor bloga