Poradnik kupowania mebli z technorattanuJeśli chodzi o wybór odpowiednich mebli ogrodowych, wybór właściwego zestawu może być nieco przytłaczający. Istnieje tak wiele różnych opcji i trudno jest określić, które z nich będą najlepiej wyglądać w Twojej przestrzeni i przetrwają próbę czasu. Ten poradnik pomoże Ci znaleźć idealny zestaw mebli ogrodowych, dopasowany do Twojej przestrzeni, od wielkości i kształtu ogrodu po Twój osobisty styl. Przeczytaj więcej informacji o różnych typach mebli ogrodowych oraz wskazówki dotyczące zakupu najlepszego zestawu na każdym etapie procesu zakupu.

Rodzaje mebli ogrodowych

Kupując meble ogrodowe, możesz znaleźć wiele różnych typów. Oto kilka z nich, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie:

- Skrzynie - Są to prostokątne skrzynie z otwartym dnem, o płaskich lub listwowych bokach, które mogą służyć jako siedziska lub półki. Dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, z pokrywą lub bez.

- Klatki - są podobne do skrzynek na rośliny, ale mają druciane lub kratowe boki, dzięki czemu można w nich sadzić rośliny na dnie lub w środku. Zazwyczaj są bardziej prostokątne i mają prosty lub skośny dach.

- Leżaki szezlongi - wygodne fotele z niskim oparciem i podłokietnikami do bardziej intymnego siedzenia, na przykład na patio. Dostępne są w różnych stylach, kolorach i wzorach.

- Poduszki - są zwykle wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak poliester lub nylon, i są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Zazwyczaj mocuje się je do mebli za pomocą rzepów lub linek bungee, dzięki czemu można je łatwo zdjąć, gdy pogoda staje się zbyt zimna lub gorąca na siedzenie w ogrodzie.

- Leżaki - są to długie, wąskie meble, które mogą służyć jako siedziska lub łóżka, gdy pogoda jest cieplejsza. Dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach.

- Stojaki na napoje - Są to długie, wąskie meble dostępne w różnych stylach, kolorach i wzorach.

- Zestawy do spożywania posiłków na świeżym powietrzu - są to zazwyczaj prostokątne stoły z czterema lub sześcioma krzesłami, często ze szklanym blatem, które można wykorzystać do spożywania posiłków na świeżym powietrzu.

- Meble rattanowe - Jest to wytrzymały rodzaj drewna, naturalny i przyjazny dla środowiska. Mają ponadczasowy wygląd, a jednocześnie można je dostosować do własnych potrzeb i są łatwe w pielęgnacji. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach.

Jak kupić meble ogrodowe

Zanim zaczniesz robić zakupy, musisz określić rozmiar nowych mebli i to, jak będą pasować do Twojego podwórka. Zacznij od zmierzenia długości i szerokości swojego podwórka. Jeśli masz jakieś drzewa lub inne przeszkody na drodze, pamiętaj, aby wziąć je pod uwagę. Przyjrzenie się istniejącym meblom tarasowym pomoże Ci określić rozmiar, jaki musisz zamówić. Jeśli masz miejsce na bardziej rozbudowany zestaw, poszukaj elementów, które będą pasować do Twojej przestrzeni i pasować do stylu Twojego domu.

Jeśli masz mniejsze podwórko, nadal możesz uzyskać wiele korzyści z mebli tarasowych, jeśli nie znajdują się one na dużej przestrzeni. Umieszczenie stołów i krzeseł na obrzeżach podwórka, na końcach chodników lub w pobliżu basenu czy spa pozwoli zmaksymalizować ilość przestrzeni użytkowej bez konieczności kupowania nowego sprzętu.

 

Autor bloga